FIFA Fair Play: czy po raz pierwszy zdobędzie ją Polak?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Jakub Blaszczykowski (Beata Zawrzel/REPORTER)
Przeczytanie tego artykułu zajmie około 1 minutę Dziennikarze Super Expressu wysunęli kandydaturę Jakuba Błaszczykowskiego do prestiżowej nagrody FIFA Fair Play. Jest ona przyznawana od 1987 r., jednak jak do tej pory nie zdobył jej żaden Polak. W tym roku może być inaczej, bo zachowanie Błaszczykowskiego względem krakowskiej Wisły zasługuje na zdjęcie kapelusza

Wisła Kraków boryka się z wieloma problemami, a jej sytuacja finansowa jest nie do pozazdroszczenia. Swoją pomoc krakowskiemu klubowi zaoferował Kuba. Oprócz doraźnej pomocy finansowej, 1,33 mln zł w formie pożyczki, zobligował się do gry w barwach Białej Gwiazdy za 500 zł miesięcznie – jest to najniższa pensja, jaką może w Polsce otrzymywać zawodowy piłkarz. Tą kwotę Błaszczykowski zdecydował się jednak przeznaczyć na cele charytatywne.

Owiany legendą w Dortmundzie, weteran reprezentacji Polski, dla wielu jest wzorem sportowca i przykładem do naśladowania. Pomoc, którą okazał Wiśle – w której spędził 3 sezony przed transferem do Dortmundu, zasługuje na najwyższe uznanie.

Nagroda FIFA Fair Play zostanie przyznana pod koniec 2019 roku. W zeszłorocznym plebiscycie jej laureatem został Lennart Thy, który pomógł dziecku choremu na białaczkę oddając swoje komórki macierzyste.

Źródło: http://www.sport.pl

]]>
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

IN THE ARTICLES