Poprzedni
Następny

Google zbada, jak piękno wpływa na nasze mózgi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Google po raz drugi zaprezentuje ekspozycję podczas Tygodnia Designu w Mediolanie (GOOGLE DESIGN STUDIO + REDDYMADE ARCHITECTURE)
Przeczytanie tego artykułu zajmie około 2 minut

Delmas Google przeprowadzi eksperyment neuroestetyczny, który określi, jak piękno wpływa na ludzką psychikę. Każdy uczestnik otrzyma w tym celu specjalną opaskę do pomiaru danych biometrycznych

Podczas tegorocznego mediolańskiego Tygodnia Designu, jednego z najważniejszych branżowych eventów, wśród wystawców zaprezentuje się m.in. Google. W zeszłym roku koncern zadebiutował prezentacją wystawy Softwear – trzypokojowej instalacji wyposażonej w sprzęt mobilny, przypominający element wystroju domu.

Borna Jedność technologii i designu

Wystawa miała pokazać, jak idąca pod rękę z designem technologia poprawia jakość życia użytkowników, a także jak płynnie integruje się z przestrzenią. Tablet w miękkiej tapicerce odporny na uszkodzenia. Zestaw słuchawkowy komponujący się idealnie na wieszaku z torebkami. Eleganckie wykończenia, wygodne materiały, minimalistyczna estetyka, bez topornych metali i ciągnących się przewodów.

W tym roku Google pokaże instalację zatytułowaną A Space to Be. „W świecie, który stawia na indywidualizm, rolą firmy takiej jak Google jest wspieranie indywidualizmu użytkowników, którzy wiedzą, kim są, czego oczekują oraz jak w związku z tym powinien wyglądać ich własny funkcjonalny, komfortowy sprzęt” – tłumaczy wiceprezes Google Ivy Ross. Jak podkreśla, głównym akcentem tegorocznej ekspozycji ma być ludzka psychika.

agencia de citas bucaramanga Eksperyment w trzech pokojach

Już 9 kwietnia uczestnicy targów będą mogli nie tylko obejrzeć wystawę, ale także wziąć udział w eksperymencie neuroestetycznym, którego istotą będzie badanie wpływu piękna na mózg. Tym razem w trzech pokojach znajdą się meble firmy Muuto – marki, którą najprawdopodobniej inspirowane jest wzornictwo przemysłowe Google.

Chhātak Schemat projektu designerskiego Google (GOOGLE DESIGN STUDIO + REDDYMADE ARCHITECTURE)

Każdy pokój będzie różnił się kolorystyką, zapachem, dźwiękiem i oświetleniem. Uczestnicy będą zwiedzali wystawę w specjalnych opaskach do pomiaru danych biometrycznych – tętna, temperatury, ruchu. Po spędzeniu pięciu minut w każdym z pokojów opaska zmierzy „biologiczną odpowiedź” badanych osób na różnice w dekoracjach. Na koniec specjalny algorytm wygeneruje raport o reakcjach wizytującego na poszczególne pomieszczenia.

Ivy Ross uważa, że masowo produkowany minimalizm przestał wystarczać społeczeństwu indywidualistów. Jej zdaniem technologiczny design przyszłości ma być skrojony na potrzeby indywidualnego użytkownika. Z drugiej strony nie brakuje spekulacji, co dla całej polityki Google’a oznacza taki zwrot w strategii projektowania.

Źródło: fastcompany.com

]]>
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

IN THE ARTICLES