Poprzedni
Następny

Kwitnący symbol globalnego ocieplenia

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Żeńska i męska szyszka Cycas revoluta (Ventnor Botanic Garden)
Przeczytanie tego artykułu zajmie około < 1 minutę

Cykas, egzotyczna roślina z klasy sagowców, wytworzyła na brytyjskiej wyspie Wight szyszki męskie i żeńskie najprawdopodobniej po raz pierwszy od 60 mln lat. Oznacza to, że roślina będzie mogła się rozmnażać w brytyjskim klimacie

http://larinconadadetajo.es/?typoy=como-conocer-chicos-de-otro-pais&ba9=b8 Cykas to jedna z najstarszych roślin, jakie przetrwały do naszych czasów. Osiągające nawet kilka metrów rośliny rosły na terytorium dzisiejszej Wielkiej Brytanii miliony lat temu, a ich skamieliny znajdowano na południowym wybrzeżu.

http://teidees.com/?klapot=sistema-de-generaci%C3%B3n-de-citas-en-l%C3%ADnea&5ec=42 Cykas zakwitł po raz pierwszy od 60 mln lat

http://syan.es/?taktomes=mujeres-solteras-en-chicago-il&c69=e8 Wraz z ochłodzeniem klimatu liczba sagowców systematycznie spadała, a wypierały je rośliny bardziej odporne na chłód. Obecnie na Ziemi pozostało zaledwie kilkadziesiąt gatunków – głównie na terenach o tropikalnym
i subtropikalnym klimacie. W Europie Środkowej spotykane były jedynie w szklarniach i palmiarniach ogrodów botanicznych, poza którymi się nie rozmnażają. Tak było do tej pory.

Dwa cykasy (Cycas revoluta) wytworzyły szyszki męskie i żeńskie w ogrodzie botanicznym Ventnor na wyspie Wight. „Po raz pierwszy od 60 mln lat w Wielkiej Brytanii mamy jednocześnie męską i żeńską szyszkę” – powiedział Chris Kidd, dyrektor ogrodu. „Jest to wyraźny oznaka zmian klimatycznych” – dodał.

clasificados clarin mujer busca hombre Wyjątkowo gorąca Brytania

Klimat na Wyspach Brytyjskich ociepla się wyjątkowo szybko. Z analiz brytyjskich meteorologów wynika, że dziesięć najgorętszych lat w historii miało miejsce w ciągu ostatnich dwóch dekad. Według Brytyjskiej Agencji Ochrony Środowiska z powodu globalnego ocieplenia niektóre nadbrzeżne miejscowości w Wielkiej Brytanii może czekać przymusowa przeprowadzka.

W raporcie dotyczącym długoterminowej obrony przed powodziami stwierdzono, że kraj musi przygotować się na ocieplenie dochodzące nawet do czterech stopni Celsjusza powyżej epoki preindustrialnej.

Według Kidda wytworzenie się szyszek to wynik fali upałów zeszłego lata oraz tegorocznych rekordowych temperatur. „To nie jest jednorazowy incydent. Długoterminowe ocieplenie powoduje, że takie rzeczy są możliwe. 30 lat temu nie mogliśmy ich hodować. Teraz jest to możliwe” – podkreślił.

Źródło: Guardian

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

IN THE ARTICLES