Poprzedni
Następny

Moda utrudnia walkę z otyłością

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
RUARIDH CONNELLAN / BARCROFT USA / GETTY IMAGES
Przeczytanie tego artykułu zajmie około < 1 minutę http://marjodesign.com/?korol=site-de-rencontre-pour-ado-63&943=95 Butiki z modną odzieżą dla puszystych wyrastają jak grzyby po deszczu. Jednak dostępność atrakcyjnych ubrań dla takich osób jest poważną przeszkodą w walce z otyłością, która może zagrażać zdrowiu – donoszą włoskie media

https://officinadellacomunicazione.com/2885-dtit53997-tua-incontri.html Nadwaga to poważny problem nie tylko w Stanach Zjednoczonych, lecz także we Włoszech, gdzie liczba osób otyłych rośnie. A walka z nią staje się coraz trudniejsza także za sprawą… sklepów z odzieżą dla puszystych. 

incompletely Modne ubrania poprawiają samoocenę

Problemowi bliżej postanowił się przyjrzeć włoski dziennik „Corriere della Sera”. Otóż za sprawą dostępności sklepów z odzieżą XXL – i to taką, która dominuje w aktualnych trendach – osoby puszyste nie muszą nosić niemodnych i niepasujących do ich sylwetek ubrań.

W ten sposób ich wygląd wpisuje się w normy obecnie panujące w społeczeństwie, co ogranicza uczucie stygmatyzacji i pozwala osobom otyłym lepiej się poczuć.

Jak wynika bowiem z badań brytyjskich naukowców, na wyniki których powołują się włoscy dziennikarze, dobre samopoczucie wywołane noszeniem modnych ubrań zniechęca do walki z nadwagą, która w wielu przypadkach stanowi śmiertelne zagrożenie.

http://lagora-evolution.com/?pjatuyelement=sitios-de-citas-durango&8af=f6 Coraz więcej osób nie zauważa swojej nadwagi

Brytyjscy naukowcy opublikowali swoje badania w czasopiśmie naukowym „Obesity”. Przebadana przez nich grupa składała się z 24 tys. osób zmagających się z problemem nadwagi i otyłości. Ze statystyk wynika, że liczba osób, które nie zauważają wiążących się z tym niebezpiecznych dla zdrowia konsekwencji, rośnie.

Okazuje się, że od 1997 r. liczba mężczyzn z nadwagą, którzy wcale jej u siebie na zauważają, wzrosła o 10 proc. i aktualnie utrzymuje się na poziomie 58 proc. W przypadku kobiet liczba pań, które nie dostrzegają swojej nadwagi, wzrosła z 24 proc. do 31 proc.

Aż 12 proc. kobiet zmagających się z otyłością, która może zagrażać zdrowiu, uważa, że ich sylwetka jest dobra; w 1997 r. takich kobiet było 6 proc.

]]>
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

IN THE ARTICLES