Poprzedni
Następny

MŚ w narciarstwie alpejskim na stokach Åre w Szwecji

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Amerykanka Mikaela Shiffrin w trakcie super G na Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim. 5.02.2019, Are, Szwecja (AP / Alessandro Trovati / East News)
Przeczytanie tego artykułu zajmie około < 1 minutę Na ośnieżonych stokach szwedzkiego Åre o medale w 45. edycji mistrzostw świata zmaga się światowa czołówka narciarzy alpejskich. W trwającej od 4 do 17 lutego imprezie rywalizacja toczy się w sześciu dyscyplinach: supergigancie, kombinacji alpejskiej, zjeździe, slalomie gigancie oraz slalomie

Na listach startowych tylko jedno polskie nazwisko: Maryna Gąsienica-Daniel, zawodniczka z Zakopanego, która zalicza najlepszy sezon w swojej karierze. Niestety pierwszej konkurencji, supergiganta rozgrywanego 5 lutego, nasza reprezentantka nie ukończyła: wypadła z trasy na kilka bramek przed metą. Jej koronną konkurencją jest slalom gigant, w której Polka jest liderką Pucharu Europy.

Po czterech dniach zawodów znamy zwycięzców supergiganta. Wśród kobiet, z najlepszym czasem 1:04:89, Amerykanka Mikaela Shiffrin. Za nią o zaledwie 0,02 s gorsza Włoszka Sofia Goggia, trzecia – Szwajcarka Corinne Sutter, którą od pierwszego miejsca dzieliło 0,05 s.

W supergigancie mężczyzn najlepszy okazał się Włoch Dominik Paris, który ukończył konkurencję z czasem 1:24:20. Dość niespodziewanie drugie miejsce zostało zdobyte ex aequo przez Francuza Johana Clareya i Austriaka Vincenta Kreichmayra, z rezultatem 1:24:29.

Transmisje ze wszystkich zjazdów do obejrzenia w Eurosport 1 oraz aplikacji Eurosport Player.

Źródła: https://sport.onet.pl, http://sportsinwinter.pl

]]>
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

IN THE ARTICLES