Papież sprzedał lamborghini. Pieniądze trafią do Irakijczyków

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Papież podpisuje się na masce lamborghini (L'OSSERVATORE ROMANO / POOL PHOTO VIA AP)
Przeczytanie tego artykułu zajmie około 1 minutę Papież Franciszek wystawił na aukcje swoje lamborghini huracán RWD. Pieniądze ze sprzedaży trafią do chrześcijan w Iraku na odbudowę tamtejszych kościołów zniszczonych przez terrorystów z Państwa Islamskiego

Papież Franciszek ten jedyny w swoim rodzaju samochód dostał w 2017 r. Lamborghini huracán RWD zostało stworzone specjalnie dla papieża przez oddział firmy o nazwie Ad Personam, który zajmuje się dostosowywaniem samochodu tej marki pod preferencje wyjątkowych klientów.

Czech wygrał papieskie lamborghini w loterii

Na białym lakierze Bianco Monocerus widać żółte paski i akcenty w nazwie Giallo Tiberino. Koła są czarno-srebrne. Wnętrze pojazdu utrzymane jest w stonowanych barwach. Na fotelach widać białą skórę w odcieniu Bianco Leda Sportivo i żółtą nić.

Papież podpisał się na masce tego niezwykłego auta i przekazał go na loterię. Poznaliśmy szczęściarza, który stanie się właścicielem tego 580-konnego, włoskiego samochodu z napędem na tylną oś.

https://twitter.com/omaze/status/1070004102816382976

To Czech z niewielkiej, zamieszkiwanej przez ok. 5 tys. mieszkańców miejscowości Skuteč w województwie pardubickim. Kluczyki do samochodu szczęściarz dostanie podczas specjalnej uroczystości z udziałem papieża i Stefano Domenicalego, dyrektora generalnego Lamborghini.

Piękny gest papieża Franciszka

To druga próba sprzedaży papieskiego lamborghini. Pierwsza miała miejsce w maju 2018 r. podczas aukcji w Monako, kiedy pojazd osiągnął cenę 715 tys. euro (ponad 3 mln zł). Zwycięzca licytacji nie zdecydował się jednak na sfinalizowanie transakcji, dlatego też samochód trafił na charytatywną loterię.

To nie pierwszy przypadek, kiedy papież Franciszek sprzedaje samochód w celach charytatywnych. Wcześniej sprzedał swojego fiata 500L i trzy volkswageny golfy sportsvany, którymi jeździł podczas pobytu w Krakowie. Na cele charytatywne przeznaczone zostały także pieniądze ze sprzedaży motocykla marki  Harley-Davidson.

]]>
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

IN THE ARTICLES